خانه / اخبار / امام جمعه محترم شهرستان بردسکن در مراسم شب ۲۲ بهمن واربعین سردار شهید حاج قاسم سلیمانی :در هرسال رویش های انقلاب از ریزش های آن بیشترشده است

امام جمعه محترم شهرستان بردسکن در مراسم شب ۲۲ بهمن واربعین سردار شهید حاج قاسم سلیمانی :در هرسال رویش های انقلاب از ریزش های آن بیشترشده است

 در ابتدای جلسه حجت الاسلام امینی امام جمعه شهرستان بردسکن ضمن عرض خیر مقدم وتبریک ایام الله ۲۲ بهمن وهمچنین همزمان شدن جشن انقلاب با اربعین سردارحاج قاسم سلیمانی افزودندامام کاظم (ع)می فرمایند: الامامُ الکاظمُ (علیه السلام): رَجُلٌ‏ مِنْ‏ أَهْلِ‏ قُمَ‏ يَدْعُو النَّاسَ إِلَى الْحَقِّ يَجْتَمِعُ مَعَهُ قَوْمٌ كَزُبَرِ الْحَدِيدِ لَا تُزِلُّهُمُ الرِّيَاحُ الْعَوَاصِفُ وَ لَا يَمَلُّونَ مِنَ الْحَرَبِ وَ لَا يَجْبُنُونَ وَ عَلَى اللَّهِ يَتَوَكَّلُونَ‏ وَ الْعاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ‏.

مردی از اهل قم، مردم را به سوی حق دعوت میکند. اطراف او جمع میشوند قومی همچون پارههای پولادکه بادهای شدید بر آنها بیتاثیر است، از جنگ خسته و بیمیل نمیشوند، از آن ترسی به دل راه نمیدهند و بر خدا توکل میکنند و فرجام [نیک] برای اهل تقواست. (بحارالانوار، ج ۵۷ ، ص ۲۱۶)

این حدیث بشارت است از آینده ای که خیلی از بزرگان مصداق آن را حضرت امام خمینی (ره)بیان نموده اندو من جمله شاخصه های ایشان این است که ازپاره های آهن محکم ترند، گرداب های شهوات آنان را نمی لرزاند، د راه حق استوارند و اهل مقاومت، سرمایه آنها توکلشان برخداوند است واهل تقوایند وخداوند هم با اهل تقواست.

در ادامه وی با بیان اینکه محور گفتمان انقلاب اسلامی و نهضت مقاومت همیشه اعتماد به خداوند بوده افزودند : در آن زمانی که حضرت امام(ره)اعلام فرمودند اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شودبرخی از امام سوال کردندکه شما با چه پشتوانه ای در برابر استکبار تا دندان مسلح و حامیانشان این کلام را بیان کردید فرمودند سربازان من در گهواره ها هستندو می بینیم که طبق پیش بینی امام راحل(رضوان الله) در هرسال رویش های انقلاب از ریزش های آن بیشترشده و جوانان انقلابی ما که حول محور ولایت در همه عرصه ها من جمله انتخابات و جشن انقلاب شرکت می کنند از همین رویش های انقلابند و دشمن به این حقیقت آگاه است که راه سلیمانی ها و حججی ها در نهضت انقلاب ادامه دار است.

درادامه ایشان به بیان سه موئلفه از معیت خداوند با انسان درقرآن کریم پرداخته و افزودند طبق آیات قرآن کریم اولاً خداوند قیم انسان است همانگونه که فرمود و هو معکم این ما کنتم و نیز فرمود هو الحی القیوم؛ ثانیاً همراهی رحمانی و رحیمیت خداونداست که از باب لطف با بندگان خود همراهی میکند.

همانندآیه شریفه ان الله مع الذین آمنوا و الذین هم محسنون. امام که آمد ابرقدرت جهان دست شرق و غرب بود یعنی شوروی سابق و آمریکای جنایتکار ولی امام با اعتماد به خداوندفرمود نه شرقی و نه غربی،جمهوری اسلامی؛ و ثالثاً معیت سوم معیت قهریه خداوند است که با دشمنان خداست.

در خاتمه ایشان با بیان اینکه گفتمان انقلاب در کلام رهبرفرزانه انقلاب نیز باور به خود و اعتماد به خداوند است نه اعتماد به کدخدا افزودندشهدای ما وشهید سردار سلیمانی راه خدارا درپیش گرفتند وبه خدا اعتماد کردندکه عزیز شدند وتوصیه من به نسل جوان ما بویژه طلاب عزیزاین است که با توکل برخداو با تمرین و تلاش و تقویت اعتقادات با عمل صالح ؛امیدمان به خداوند باشدزیرا حلقه وصل ما با امام زمانمان اعتماد به خداوند است.

درباره ی علی اصغر نخعی

مطلب پیشنهادی

گذری برزندگی نامه حضرت امام خمینی (ره)

زندگی نامه حضرت امام خمینی (ره) در بیستم جمادی الثانی سال ۱۳۲۰ه.ق همزمان با سالروز …