خانه / اخبار / ضرورت برنامه ریزی براساس اولویت‌های تربیتی و آموزشی

ضرورت برنامه ریزی براساس اولویت‌های تربیتی و آموزشی

آیت الله سید مصباح عاملی در جلسه ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش خراسان رضوی که در مرکز مدیریت برگزار شد، گفت: کمیته همکاری ها، کمیته مشترک و هماهنگ کننده بین نهادها و دستگاه های مختلف در رابطه با تعلیم و تربیت است که براساس ابلاغیه های ستاد مرکزی، محور مشخص و روشنی دارد و فعالیت های آن تعریف و اجرا می شود.
مدیر حوزه علمیه خراسان، ابراز کرد: بزرگترین، اساسی ترین و بابرکت ترین مساله، موضوعی است که در حوزه تعلیم و تربیت صورت می گیرد، لذا محور کار بسیار مهم است و در این راستا تاکنون فعالیت های تحولی خوبی صورت گرفته است.
آیت الله عاملی با بیان اینکه کار هرچه مهم تر باشد، باید سنجیده تر، منسجم تر و با اهداف مشخص پیش رود، افزود: اولویت بندی موضوعاتی که در دستور کار کمیته استانی قرار دارد برای کاربردی تر شدن امور و طراحی نقشه راه یک سال آینده مبتنی بر آنها، باید مدنظر باشد.
رئیس کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به اهمیت و جایگاه مقام استاد، معلم و مربی در امر تعلیم و تربیت، گفت: تعلیم و تربیت حرکتی پایه‌ای و زیربنایی است که پیامبران آن را دنبال می کردند و خداوند را شاکریم ما در همین راستا قرار گرفته ایم.
آیت الله عاملی با بیان اینکه اقدامات و فعالیت های خوبی تاکنون در کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش خراسان رضوی انجام شده است و امیدواریم این همکاری ها در آینده نیز بیش از پیش  تقویت شود، ابراز کرد: بحث توانمندسازی، تقویت معلمان تخصصی، تولید محتوا و روش های تدریس، از موضوعات اولویت دار در کمیته همکاری ها می باشد که حوزه علمیه خراسان با تاسیس مدرسه معراج، گام نخست در این راستا را برداشته است.
مدیر حوزه علمیه خراسان، در پایان گفت: ۶۰ مدرسه پیش حوزوی به صورت غیرانتفاعی با هماهنگی آموزش و پرورش تحت عنوان «بنیاد روح الله» با رویکرد تربیت اسلامی راه اندازی شده است که با استقبال بی نظیر عموم مردم مواجه شده و از این رو خواستار حمایت برای گسترش این مدارس در تمام نواحی مشهد و سایر شهرهای استان هستیم.

 

درباره ی علی اصغر نخعی

مطلب پیشنهادی

هفته بسیج، فرصتی برای یادآوری مجاهدت های بسیجیان و تجدید پیمان با ولایت است

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید مصباح عاملی در پیامی به …