خانه / اخبار / پژوهشی که دردی از جامعه را درمان نکند، اثرگذار نیست

پژوهشی که دردی از جامعه را درمان نکند، اثرگذار نیست

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین حسین کندری، معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه تحقیق، پژوهش و کتاب موجب آثار خوبی در طول تاریخ شده و به عنوان یک میراث ماندگار در اختیار جامعه است، گفت: پژوهشی که دردی از جامعه را درمان نکند، اثرگذار نیست و کارآمد نخواهد بود.

وی به رونمایی از شش کتاب رونمایی شده در این مراسم که توسط فرهیختگان حوزه علمیه خراسان نوشته شده است، اشاره و خاطر نشان کرد: این آثار از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی پشنیبانی کتابخانه ای و حمایت می شود.

حجت الاسلام و المسلمین کندری در پایان با اشاره به حمایت های آیت الله عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان از فعالیت های پژوهشی و تالیفات طلاب علوم دینی که به ویژه در عرصه پاسخ گویی ارائه می شود، افزود: امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده، شاهد اثربخشی و تألیف هر چه بیشتر آثار نوشته شده توسط طلاب این حوزه در زمینه های مختلف باشیم.

گفتنی است، این آیین با سخنرانی و توضیح دو تن از مؤلفان ادامه یافت و در پایان کتاب های «حکم فقهی و حقوقی هیجان و خشم قضات و مدیریت آن»، «جرم سیاسی در فقه و حقوق»، «شهد و عسل؛ در ضرورت همسویی قول و عمل»، «تملک اراضی توسط شهرداری ها از منظر فقه و حقوق»، «بررسی فقهی فیلم سازی و بازیگری» و «کنترل خیال از منظر علمای اخلاق» رونمایی شد.

درباره ی علی اصغر نخعی

مطلب پیشنهادی

بازخوانی توصیه های مقام معظم رهبری به بسیج و بسیجیان در سال ۹۵

بازخوانی توصیه های مقام معظم رهبری به بسیج و بسیجیان در سال ۹۵به مناسبت هفته …