خانه / اخبار / حجت الاسلام ارزانی مدیریت مدرسه علمیه امام صادق(ع) شهرستان بردسکن در جمع مدیران ومسئولین آموزش مدارس علمیه ترشیز کهن و شهرستان بجستان: بهترین راه پذیرش طلبه، جذب چهره به چهره است.

حجت الاسلام ارزانی مدیریت مدرسه علمیه امام صادق(ع) شهرستان بردسکن در جمع مدیران ومسئولین آموزش مدارس علمیه ترشیز کهن و شهرستان بجستان: بهترین راه پذیرش طلبه، جذب چهره به چهره است.

حجت الاسلام ارزانی مدیریت مدرسه علمیه امام صادق(ع) شهرستان بردسکن در جمع مدیران ومسئولین آموزش مدارس علمیه ترشیز کهن و شهرستان بجستان: بهترین راه پذیرش طلبه، جذب چهره به چهره است.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام ارزانی ضمن عرض مقدم محضرمدیران ومسئولین آموزش مدارس علمیه ترشیز کهن و شهرستان بجستان ، با اشاره به فرارسیدن ایام پذیرش حوزه های علمیه، گفت: بهترین راه پذیرش طلبه، جذب چهره به چهره است.

وی درادامه افزود:با توجه به شرایط همه گیری ویروس منحوس کرونا در راستای جذب و پذیرش، حضور مبلغان و اساتید حوزه علمیه در مدارس آموزش و پرورش، حلقه های صالحین، همکاری با متدیان فرهنگی شهرستان درباره  نجوه ورود به حوزه علمیه، فعالیت در فضای مجازی و از طریق هماهنگی با رابطین آموزش و پرورش در جهت بارگذاری مطالب مربوط به پذیرش در شبکه شاد، تبلیغات شهری و ارسال پیامک به عموم مردم شهرستان از عمده فعالیتهای می باشد که می توان در مسیر جذب طلاب جدید الورود به مدارس علمیه از آنها استفاده کرد.

در ادامه حجت الاسلام امینی امام جمعه محترم شهرستان ضمن عرض خیر مقدم خدمت مدیران مدارس ترشیزکهن وتقدیر اززحمات حجت الاسلام ارزانی افزودند:یکی از مهمترین برنامه هائی که در همان سال‌های اول طلبگی در مدارس علمیه ضروری می باشد استعداديابی و بررسی وضعيت طلاب است به اینگونه كه هركدام از اينها قرار است در حوزه به چه كاری مشغول شوند؛ از اين رو طلبه‌ای كه نمی‌خواهد مجتهد شود، ديگر لازم نيست رسائل و مكاسب را به صورت تخصصی دنبال كند؛ بلكه لازم است كلياتی از فقه اسلامی را بياموزد و بقيه وقت خود را صرف مسائلی كند كه جامعه به آن نياز دارد.
وی در ادامه ضمن توصيه به طلاب حوزه‌های علميه درباره تلف نكردن اوقات مفيد خود در سال‌های ابتدای طلبگی افزود: طلاب جديد حوزه‌های علميه بايد اين نكته را در نظر داشته باشند كه سال‌های آغازين طلبگی را صرف مسائل غير طلبگی نكنند و با برقراری نظم در كليه برنامه‌های خود از اوقات طلبگی بهره بيشتری بگيرند.

البته طلابی كه وارد اين مسير می‌شوند، بايد خودشان را برای برخورد با بدترين شرايط موجود آماده كرده باشند و همه مشكلات را در نظر داشته باشند؛ اما مسؤلان حوزه هم می‌توانند منابع محدود را صرف پرورش طلاب بااستعدادی كنند كه برای آينده حوزه مفيد خواهند بود.

در پایان مراسم مدیران مدارس به تبادل نظردر خصوص جذب و پذیرش پرداخته و مقرر گردید این جلسات به صورت هردو ماه یکبار در سطح مدارس ترشیز کهن،بجستان برگذار گردد.

درباره ی علی اصغر نخعی

مطلب پیشنهادی

گزارش تصویری برگزاری مراسم شهادت امام صادق(ع)