خانه / اخبار / حمله به سه روحانی در حرم رضوی؛ حجت الاسلام اصلانی به شهادت رسید

حمله به سه روحانی در حرم رضوی؛ حجت الاسلام اصلانی به شهادت رسید

حجت الاسلام اصلانی در پی حمله امروز در حرم رضوی دعوت حق را لبیک گفت و به شهادت رسید و دو روحانی دیگر نیز در بیمارستان تحت محجت الاسلام اصلانی در پی حمله امروز در حرم رضوی دعوت حق را لبیک گفت و به شهادت رسید و دو روحانی دیگر نیز در بیمارستان تحت مداوا هستند.
به گزارش خبرگزاری حوزه علمیه خراسان امروز در سومین روز ماه مبارک رمضان، سه روحانی فعال در حاشیه شهر مشهد مقدس در صحن پیامبر اعظم حرم مطهر امام رضا علیه السلام ، توسط فردی که هویت و انگیزه آن مشخص نشده با ضربات چاقو مورد حمله و هتک حرمت قرار گرفتند و به بیمارستان منتقل شدند.

بر اساس گزارش های واصله، یکی از این روحانیان حجت الاسلام اصلانی از جانبازان دوران دفاع مقدس، برادر دو شهید، مردمی، جهادی، دلسوز، خدمتگذار و فعال در حاشیه شهر مشهد است که دعوت حق را لبیک گفته و به مقام شهادت نائل آمد و حجج اسلام پاکدامن و دارایی که مجروح شده اند در یکی از بیمارستان های مشهد به سر می برند و تحت مداوا هستند.

حوزه علمیه خراسان ضمن محکومیت این هتک حرمت در حرم امام مهربانی، از مسئولان ذیربط در این امر ، خواستار پیگیری، شناسایی و مجازات عاملان است.

مسئولانی از حوزه علمیه خراسان، آستان قدس رضوی و مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان در بیمارستان حاضر شده و پیگیر امورات هستند.

تعدادی از مسئولان حوزوی و استانی نیز با حضور در محل منزل شهید اصلانی به خانواده ایشان تسلیت گفتند و همچنین به عیادت دو روحانی مجروح در بیمارستان رفتند.

این سه روحانی امروز در محل حرم مطهر رضوی با معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی جلسه ای درباره افطاری در مناطق محرم حاشیه شهر داشتند.

حجت الاسلام اصلانی، فرزند شهید حجت الاسلام محمد اصلانی که امروز در حرم مطهر رضوی به مقام شهادت نائل آمد در گفت و گویی کوتاه با خبرگزاری حوزه علمیه خراسان از پدرش گفت که با دهان روزه در حرم امام رضا (ع) به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه پدرش، برادر دو شهید بود، برای خود آرزوی شهادت کرد.

گفتنی است مراسم بزرگداشت شهید حجت الاسلام و المسلمین اصلانی چهارشنبه شب ساعت ۲۱ در محل صحن پیامبر اعظم ص حرم مطهر رضوی برگزار می شود.داوا هستند.

درباره ی علی اصغر نخعی

مطلب پیشنهادی

گزارش تصویری برگزاری مراسم شهادت امام صادق(ع)