خانه / اخبار / حجت الاسلام ارزانی: بازخوانی اندیشه و تفکر امام راحل برای نوجوانان و جوانان  نه تنها یک ضرورت بلکه  از مصادیق جهاد تبیین است.

حجت الاسلام ارزانی: بازخوانی اندیشه و تفکر امام راحل برای نوجوانان و جوانان  نه تنها یک ضرورت بلکه  از مصادیق جهاد تبیین است.

حجت الاسلام ارزانی:

بازخوانی اندیشه و تفکر امام راحل برای نوجوانان و جوانان  نه تنها یک ضرورت،

بلکه  از مصادیق جهاد تبیین است.

 

حجت الاسلام ارزانی مدیرمدرسه علمیه امام صادق(ع) ضمن گرامیداشت  ایام ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران  با بیان اینکه  بازخوانی اندیشه و تفکر امام راحل برای نوجوانان و جوانان  نه تنها یک ضرورت بلکه  از مصادیق جهاد تبیین است افزود:

با توجه به هجمه ها و شبهاتی که دشمنان اسلام و بدخواهان مکتب امام(ره) نسبت به هدف و آرمانهای مقدس امام راحل مطرح می نمایند بازخوانی اندیشه و تفکر امام بر آحاد جامعه اسلامی لازم و ضروری است.

وی بابیان اینکه ابعاد شخصیت امام بزرگوار را باید در کلام همسنگران ایشان جستجو کرد تا از تحریف و اندیشه ناصواب مصون ماند افزود از مصادیق بارز معرف حضرت امام(ره) شهید مطهری می باشند که درخاطرات خوددر جریان ملاقات با معمارکبیر انقلاب فرمودند:

من که قریب دوازده سال در خدمت این مرد بزرگ تحصیل کرده‌ام، باز وقتی که در سفر اخیر به پاریس به ملاقات و زیارت ایشان رفتم، چیزهایی از روحیه او درک کردم که نه فقط بر حیرت من، بلکه بر ایمانم نیز اضافه کرد. وقتی برگشتم،‌ دوستانم گفتند: «چه دیدی؟

گفتم چهارتا «آمن» دیدیم

آمن به هدف- به هدفش ایمان دارد. دنیا اگر جمع بشود،‌ نمی‌تواند او را از هدفش منصرف کند.

آمن بسبیله – به راهی که انتخاب کرده، ایمان دارد. امکان ندارد بتوان او را از این راه منصرف کرد. شبیه همان ایمانی که پیغمبر به هدفش و به راهش داشت..

آمن بقوله – در میان همه رفقا و دوستانی که سراغ دارم، احدی مثل ایشان به روحیه مردم ایران ایمان ندارد. به ایشان نصیحت می‌کنند که : «آقا! کمی یواشتر. مردم دارند سرد می‌شوند، مردم دارند از پای در می‌آیند.» می گوید: «نه مردم این جور نیستند که شما می‌گویید. من مردم را بهتر می‌شناسم و ما می‌بینیم که روز به روز صحت سخن ایشان بهتر آشکار می‌شود.

و بالاخره، بالاتر از همه؛ آمن بربه- در یک جلسه خصوصی، ایشان به من گفت: فلانی! این ما نیستیم که چنین می‌کنیم. من دست خدا را به وضوح حس می‌کنم.

حجت الاسلام ارزانی در خاتمه  با بیان اینکه شاخصه مهم زندگی امام (ره) اعتماد به خدا بود افزود آدمی که دست خدا و عنایت خدا را حس می‌کند و در راه خدا قدم برمی‌دارد، خدا هم به مصداق (ان تنصروا الله ینصرکم) بر نصرت او اضافه می‌کند

درباره ی علی اصغر نخعی

مطلب پیشنهادی

گزارش تصویری برپائی نمایشگاه کتاب و اجرای طرح اهدای کتاب ، اهدای دانایی